עדוא, 45
מנהל פיתוח בהייטק

חיפשתי אמנות לחימה שמסתמכת על האנרגיה של היריב דבר שנראה לי מאתגר בצורה שונה משאר האמנויות. רציתי להשתחרר ממגבלות של גוף להיות הרבה יותר דינאמי, לשמור על כושר, להתחזק. הרווחתי הרבה מעל למה שציפיתי. השילוב הכל כך ייחודי של חימום על בסיס של יוגה, לפני כל אימון גרם אצלי "למהפכת גמישות" שלא היתה לי אפילו בגיל 20 (ולא.. אני כבר לא בן 20). המודעות לגוף משתנה לגמרי בלי שמרגישים, בכל פעולה הכי בסיסית שעושים. הכל משתנה בצורה מדהימה.
הדוג'ו הוא המקום שבו אני פעמיים בשבוע משאיר את הכל, אבל באמת את הכל ועולה נקי על המזרון בשביל.. כיף טהור! הוא קודם כל סאונה לנפש ורק אחר כך לגוף. ככל שמתאמנים ומעמיקים ומגיעים בעבודה עצמית שלך עם עצמך (ורק עם עצמך בעצם..) שמובילה ממש לשינוי פנימי שמשפיע הרבה מעבר לדוג'ו אלא בכלל בכל תחומי החיים, וכל אחד לוקח את זה בקצב שלו וכמובן למקום שלו.. וזה לא קורה ביום.. אבל זה פשוט קורה בלי ששמים לב.. וזה פשוט ממכר.. בדרך גם "מקבלים" כושר גופני חזק גמישות יכולת בטחון בגוף ככלי והרבה אדרנלין טהור! השלוב של אייקידו עם יוגה הוא שילוב מנצח שקשה להסביר את העוצמה שלו עד שלא חווים אותה על המזרון. אבל הסיבה העיקרית היא המורה-לכל מורה הדרך שלו. ולניר יש דרך ייחודית משלו שאני מאמין בה כבר שנים רבות.

עדוא תלמידים ממליצים אייקידו

אפרת, 44
אמנית

חיפשתי מסגרת ספורטיבית והגעתי לאיקידו ולדוג'ו בעקבות פרסום מקרי, אבל, הבנתי שמצאתי מורה ודוג'ו מעולים. חשבתי לעצמי שיהיה טוב ובריא לעשות ספורט ולשפר את הכושר. מצאתי דרך חיים חדשה שבמובנים רבים עשתה שינוי בחיי ובמקביל שיפרתי את אורח החיים הספורטיבי. אני כבר 11 שנה בדוג'ו. ממליצה לכל מי שרוצה לשפר את הכושר הגופני, לשפר את הבריאות למימדים אחרים ולהרוויח דרך חיים חכמה .

אפרת תלמידים ממליציםאפרת תלמידים ממליצים

ארי, 39
מנהל רשתות

אחרי שנים של אומנויות לחימה שגרמו לפציעת גב חיפשתי אומנות לחימה ששומרת על הגוף.  הייתי אחרי תקופה ארוכה של חוסר בפעילות גופנית וחיפשתי לשפר את הכושר. שיפרתי את הכושר ועל הדרך למדתי לזרום להשתמש נכון בגוף כדי להימנע מפציעות נוספות. מלבד האהבה לאייקידו כאומנות לחימה, אני מרגיש שהדוג'ו הוא כמו בית שני. ממליץ מאד להתנסות בעיקר בזכות האוירה בדוג'ו. אומנות לחימה אפשר ללמוד בכל מקום אבל האוירה בדוג'ו היא ייחודית ועוזרת להמשיך ולהתמיד ונותנת ערך מוסף מעבר לאייקידו עצמו.

 

ארי תלמידים ממליצים אייקידו

ארתור, 46
צלם

חיפשתי אמנות לחימה שמשלבת כושר גופני, יכולת הגנה עצמית, ושיש בה עומק ומקום להתפתחות אישית. רציתי לשפר את הכושר הגופני שלי ולשפר את היכולת שלי להגן על עצמי. אני מרגיש שיפור בכל התחומים, כולל בתחומים שלכאורה לא קשורים לאייקידו ושבהם לא ציפיתי לשינוי כגון מערכות יחסים, עבודה, ועוד. אני נהנה לבוא לדוג'ו כל אימון מחדש כי אני מרגיש שאני גדל ומתפתח. ניר מורה נדיר ובעל עומק אישי, שיודע לחבר את אמנות הלחימה עם החיים שמחוץ לדוג'ו, והשפעתו ניכרת בכל תחומי חיי. בנוסף, האייקידו של ניר משכיל להיות רך וזורם, אך עם זאת שם דגש על היותו אפקטיבי מבחינה לחימתית, מה שהופך אותו לפרקטי במיוחד. מסיבות אלה, גם היום, כאשר אני כבר לא גר במרכז, אני מגיע פעמיים בשבוע להתאמן אצל ניר ולא חושב אפילו לחפש דוג'ו אחר. 

 

ארתור תלמיד ממליץ אייקידו לייף

רן, 37
עורך-דין

חיפשתי אמנות לחימה שונה, שתעניק ערך מוסף מעבר להיבט הפיזי. רציתי לשפר בעצמי את ההתנגחות, העקשנות, "ללכת ראש בראש" – תכונות שהיו בעוכריי. האימונים עם ניר נותנים פרספקטיבה אחרת לחיים באופן כללי, הרבה מעבר למימד של הגנה עצמית או אפילו אמנות לחימה. ניר מאמן בחסד ואישיות גדולה. האייקידו היא אמנות לחימה עם תפיסה אחרת לגמרי ממה שהכרתי עד כה, ואינה מבוססת על כוח או מאסה. האימונים מתנהלים באווירה נעימה ולא תחרותית, ומתבססים על זרימה ושיתוף פעולה.  האימונים בדוג'ו נותנים מענה למי שמחפש הגנה עצמית פרקטית, אמנות לחימה יפנית מסורתית, חיזוק שרירי ליבה, גמישות, שיפור הביטחון העצמי במובן ה"שקט"…

 

רן ממליץ על אייקידו לייף

אולגה, 50
מהנדסת תוכנה

חיפשתי חוג ספורט מעניין ומיוחד .שמשלב פעילות גופנית, פילוסופיה, אנשים. רציתי לשפר ולשמר את הכושר הגופני בצורה שמתאימה לאופי שלי. אייקידו מספק לי המון ענין בחיים. אני נהנית לבוא לחוג. יש מדריך מעולה. אני מעדיפה אישית יותר חוג כמו איקידו מאשר חוג התעמלות או ריקודים.

תלמידת אייקידו אולגה

בועז, 34
מעצב תעשייתי

חיפשתי ללמוד שליטה בסיטואציה ותחושת ביטחון מוגברת. רציתי לשפר את הכושר,  לעמוד מול אדם בידיעה שיש לי את הכלים לנהל את הסיטואציה. כיום אני מרגיש שיפור אדיר בכושר, ביציבה, באיזון עצמי ובפתרון בעיות יום-יומיות מתוך עקרונות מעולם האייקידו. יש בי רעב ללמוד עוד ועוד.
אם אתם חשים בצורך לעשות שינוי בחיים שלכם ולא יודעים מהו השינוי ומאיפה להתחיל, אם זה בכושר, בביטחון העצמי או בזרימה עם החיים, האייקידו של ניר יתן לכם אפשרות להוציא מעצמכם מבפנים דברים שאפילו לא ידעתם שקיימים בכם.

 

בועז תלמיד ממליץ אייקידו לייף

רוברט, 42
מהנדס תוכנה

חיפשתי לעסוק באומנות לחימה על אף מגבלותיי הבריאותיות. זו אומנות לחימה מעשית – פיזית ורוחנית כאחד עם מורה מעולה. הגישה לדוג'ו מאד נוחה.

 

רוברט תלמידים ממליצים אייקידו

מאיר, 59
מהנדס ייצור

תמיד רציתי ללמוד אומנויות לחימה ולמצוא דרך חיים. רציתי ללמוד משמעת עצמית, כושר גופני ולימוד אומנות לחימה מעשית – פיסית ורוחנית כאחד . בנוסף, המורה פה פשוט מעולה.

מאיר קדץ ממליץ על אייקידו לייף

סלאבה, 47
עבודות גובה

בילדותי התאמנתי באומנויות לחימה – קראטה,קיק בוקס ,טאיקוונדו,איגרוף . חרי שראיתי סרטים של סטיבן סיגל,מאוד רציתי להתאמן בזה. רציתי להשתפר בגמישות ,כוח פיזי וביטחון עצמי. בכל אימון אני לומד משהו חדש ,וגם בתחום החברתי האימון באווירה נעימה וכיפית. לאדם שלא רוצה להיפצע באימוני קרב כמו קראטה,קרב מגע אבל רוצה להיות בעל ביטחון עצמי גבוה ,אני ממליץ להתאמן באייקידו. אייקידו מתאים גם לכל הגילאים.

סלאבה תלמידים ממליצים

תומר, 32
בנקאי

תמיד נמשכתי לאומנויות לחימה. רציתי ללמוד איך לחיות אורח חיים בריא. אייקידו גרם לי להתאמן כל יום כדי לשפר את הכושר האישי. עבורי אייקידו זו דרך חיים. אני נשאר בדוג'ו היום בעיקר בגלל הסנסאי.

 

תומר ממליץ על אייקידו לייף

אבי, 42
טלקום

תמיד נמשכתי לאומנויות לחימה. כשחיפשתי אומנות לחימה רציתי לשפר את הכושר והסיבולת, ללמוד אומנות לחימה שתתאים לי מנטלית ופיזית (אני לא בכושר בו הייתי בעבר..הגוף פגיע יותר בשל הגיל…הראש מחפש מעבר לסתם "מכות") . בדוג'ו הצלחתי בזמן קצר לחזק את הגוף, לשפר את הסיבולת משמעותית בעזרת היוגה,  ליהנות מאד מתרגול האייקידו. היוגה והאייקידו משפרים משמעותית את הכושר, המודעות לגוף לתנועותיו ולסביבה, שיפור הבטחון העצמי, סובלנות והכרה שבסדר לא להבין הכל ושדברים מסתדרים מאליהם כל עוד הבסיס טוב וחזק.  מה שמשאיר אותי בדוג'ו זה האכפתיות של הסנסאיי וחברי הדוג'ו. הלימוד המתמשך והאוירה הלא תחרותית והתומכת. ההתקדמות והלמידה כל שיעור ושיעור. זו אומנות לחימה שמלמדת אותי זרימה והשתלבות.

 

אייקידו תלמידים ממליצים

אסף, 23
מתכנת

אני מתאמן בקראטה הרבה שנים וחיפשתי אומנות לחימה יותר רכה וזורמת. חיפשתי אייקידו כי רציתי ללמוד להשפיע בלי להתנגש באנשים אחרים, להיות מסוגל להבין אינטרסים ורצונות של אנשים אחרים. בזכות האימון באייקידו לייף אני היום הולך פחות ראש בראש עם אנשים. אני מתפתח ומשתפר באימונים וביניהם לומד לשים את מטרות שלי במרכז ולכוון את הסביבה כך שיתממשו. ממליץ מאד להצטרף! זה כיף גדול. הדוג'ו הוא מרחב אדיר ליישם התפתחות אישית בלי לפגוע בגוף.

 

אסף תלמידים ממליצים

דורון, 31
מהנדס חשמל

תמיד הייתה לי חיבה רבה לאומניות לחימה, לימוד האייקידו באייקידו לייף הינו ההתנסות הראשונה שלי באומניות לחימה. זה בעיקר כיף ונותן הזדמנות לאמן את הmind. חוץ מזה האנשים הנהדרים בקבוצה עושים חשק לחזור בכל פעם מחדש. הלימוד בדוג'ו מלבד היותו כיפי, ספורטיבי וחברתי – הוא גם ימשיך ללוות אותך מחוצה לו בכל תחומי החיים.

 

דורון ממליץ אייקידו לייף

יורם, 37
סטודנט למחשבים

חיפשתי הגנה עצמית, "כוח וביטחון ברחוב" ,פילוסופיה. רציתי יותר ביטחון ומיומנות בכל מה שקשור ב"רחוב",כושר גופני וקואורדינציה. השיעורים מעניינים מבחינת תיפקוד הגוף, שיפור מיומנויות ופילוסופיה. הדוג'ו טוב מעניין ואיכותי,אנשים טובים.

 

יורם תלמידים ממליצים אייקידו

רונן, 41
נדל"ן

חיפשתי פעילות פיזית המשלבת פילוסופית חיים מעניינת. רציתי להיכנס לכושר, למצוא איזון ורכות. אני מגלה שכדי להצליח צריך להתמיד, דווקא זה מה שמושך אותי. אני נשאר בדוג'ו בזכות ניר – מורה נדיר , אני רוכש כלים לחיים בריאים יותר והאנשים שמתאמנים איתי פשוט מדהימים. ממליץ בחום למי שמרגיש שהוא רוצה לחשב מסלול מחדש או במילים אחרות לעשות משהו גם למעני.

 

תלמידים ממליצים אייקידו - רונן

פטריק, 39
מוזיקאי

נחשפתי לאייקידו בתקופת שהותי ביפן על ידי שני חברים שלמדו אייקידו בטקיו ותמיד סיקרן אותי. הייתי מאד כבד בתנועה בשנים האחרונות שלווו בכאבי גב וברכיים בשל מחסור בכושר בשילוב של ישיבה ממושכת. כבר אחרי 4 חודשים אני מרגיש ממש טוב, כל הכאבים נעלמו ומרגיש הרבה יותר ערני במשך היום. האווירה בדוג'ו ממש טובה, מורה שיורד לפרטים וחשוב לו להעביר את הדברים בצורה הטובה ביותר וחבר'ה ממש טובים. זה ממש ההפך מחדר כושר שכל אחד לעצמו.  פה יש שילוב של מורה, חבר'ה טובים, כושר והגנה עצמית.

 

פטריק ממליץ אייקידו לייף

גל, 19

חיפשתי אומנות לחימה. מצאתי מורה טוב. לא חיפשתי אייקידו באופן ספציפי. לפני שהגעתי לדוג'ו חיפשתי מקום שבו אני אוכל להחשף אל אומנויות הלחימה בצורה המעוניינת ביותר, וללמוד להכיר את הגוף שלי, להשתמש בו ולשפר אותו.  אני נהנה בדוג'ו ומרגיש שאני לומד. המורה פצצה.

 

גל תלמידים ממליצים אייקידו

אייל, 16
תלמיד תיכון בליך

חיפשתי הגנה עצמית להעלאת הביטחון העצמי. רציתי לשפר ביטחון עצמי ותקשורת עם הסביבה. עליתי משמעותית בכושר הגופני. אייקידו  מעלה את הבטחון העצמי ומפתח את הגוף. 

 

אייל ממליץ על אייקידו לייף

מתי, 29
היי טק

רציתי ללמודד להשתמש בגוף בצורה חכמה יותר. לצאת מההרגל של שימוש לא יעיל בכוח. ליפול נכון, להתהפך, להתגלגל, וכמובן גם להפוך אחרים. צורת התנועה, והאינטראקציה עם ה"יריב" עליהם מבוסס האייקידו קסמו לי ביחס לאומנויות לחימה אחרות. היום אני מודע יותר לגוף. מרגיש כשאני מפעיל כוח שלא לצורך ומפעיל הרגלים ישנים בזמן שהם עשויים רק להכשיל אותי. האימונים מהנים ומספקים מאוד. אני מסתכל על התלמידים הוותיקים ומבין לאן אפשר לשאוף ולהגיע. בכל אימון אני מרגיש שלמדתי משהו חדש, בין אם פיזי ובין אם מנטלי. הדוג'ו נעים, גדול והטרוגני, ומכל תלמיד אפשר ללמוד משהו אחר.

 

מתי תלמיד ממליץ אייקידו